Forum www.dubbing.fora.pl Strona Główna www.dubbing.fora.pl
Jedyne forum w Polsce poświęcone dubbingowi do seriali i filmów dla dorosłych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chcesz schudnąć przed Sylwestrem?
Kup Teraz a 30 dniową dietę otrzymasz za darmo!
Tylko 137 zł TRIZER + indywidualna dieta
Wojciech Paszkowski

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.dubbing.fora.pl Strona Główna -> FORUM PRZENIESIONE!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Blacky




Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pakość

PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 7:33 pm    Temat postu: Wojciech Paszkowski

Wojciech Paszkowski (ur. 28 lutego 1960 w Warszawie) – polski aktor i reżyser teatralny, dubbingowy i filmowy. Absolwent warszawskiej PWST.



W roku 1985 debiut sceniczny w Złym zachowaniu w choreografii Janusza Józefowicza i reżyserii Andrzeja Strzeleckiego, Widok z mostu Arthura Millera w reżyserii Władysława Kowalskiego grany w warszawskim Teatrze Powszechnym.

Od 1987 związany z Teatrem Rampa, gdzie brał udział we wszystkich premierach. Od 2000 roku stale współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie gra w musicalach Piotruś Pan w reżyserii Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy role Pana Darlinga i Kapitana Haka, w Crazy for You w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego i choreografii Janusza Józefowicza rolę Zanglera, w musicalu Grease w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego rolę Vincent'a Fontaine, w przedstawieniu reżyserowanym przez Olafa Lubaszenko Pięciu Braci Moe rolę Eat Moe, w przedstawieniu Cohen w reżyserii Krzysztofa Zalewskiego, w Kotach rolę Bywalca, Gusa i Karmazyna, w Tańcu Wampirów rolę Chagala, w musicalu Akademia Pana Kleksa w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego rolę Profesora Kleksa oraz w ostatniej premierze Romy – Upiór w Operze – rolę Buqueta i Licytatora. Wielokrotnie występował w koncertach galowych Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Poza działalnością teatralną ma na swoim koncie wiele ról w dubbingu m.in. Mike Wazowski w filmie Walta Disneya Potwory i spółka, w filmie Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Madagaskar, Alvin i wiewiórki, Gwiezdne wojny: Atak klonów, Psy i koty, Stuart Malutki, wciela się także w postać Timona w trzeciej części Króla Lwa i Wallace'a w filmie Wallace i Gromit: Klątwa królika. Możemy go także usłyszeć w wielu serialach animowanych, m.in. na MiniMini, Cartoon Network, Disney Channel. Zajmuje się także reżyserią dubbingu, ma na swoim koncie takie hity jak Cziłała z Beverly Hills czy Odlot.

Na stale współpracuje z Dziennikiem Telewizyjnym Jacka Fedorowicza, grał w serialach TVP Klan, M jak miłość, Plebania, Mrok, Faceci do wzięcia i TVN Król przedmieścia. Zagrał kosmitę Mundka w trzech próbnych odcinkach serialu komediowego Kosmici, ale Polsat zrezygnował z kontynuowania emisji.
Role teatralne
"My Fair Lady" Teatr Wielki ŁÓDŹ jako Henry Higgins
"Upiór w operze" jako Buquet/Licytator
"Taniec Wampirów" jako Chagal
"Akademia Pana Kleksa" jako Kleks
"Koty" jako Bywalec/Gus/Karmazyn
"Piotruś Pan" jako Kapitan Hak
"Crazy For You"
"Panna Tutli Putli"
"Grease" jako Vincent Fontaine
"Pięciu Braci Moe" jako Eat Moe
Reżyseria dubbingu
2011: Cziłała z Beverly Hills 2
2010: Zaplątani
2010: Metamorfoza
2010: Zafalowani
2010: Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga
2010: Alicja w Krainie Czarów
2009: Księżniczka i żaba
2009: Załoga G
2009: Odlot
2009: K9
2009: Słoneczna Sonny
2008: Cziłała z Beverly Hills
2008: Dziewczyny Cheetah 3
2008: Gwiezdny zaprzęg
2007-2008: Czarodzieje z Waverly Place
2006-2008: Wymiennicy
1991-1999: Doug Zabawny
Dubbing Filmy
2011: Miś Yogi
2011: Rango – Rango
2011: Cziłała z Beverly Hills 2 – Komentator męski
2011: Scooby Doo i brygada detektywów – Tata Freda
2010: Potwory kontra Obcy: Dynie-mutanty z kosmosu – Pr. Karaluch
2010: Kung Fu Panda: Święta, święta i Po – Ojciec Po
2010: Shrek ma wielkie oczy – Sumienie
2010: Madagwiazdka – Maurice
2010: Shrek Forever
2010: Disco robaczki
2010: Przyjaciel świętego Mikołaja
2010: Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga
2010: Psy i koty: Odwet Kitty – Pan Tinkles
2010: Niania i wielkie bum – Blenkinsop
2010: Alicja w Krainie Czarów – Narrator
2009: Księżniczka i żaba − dr Facilier
2009: Odlot − Alfa
2009: Załoga G – Dyrektor FBI
2009: Potwory kontra Obcy − Doktor Karaluch
2008: Opowieści na dobranoc − Kendall Duncan / Wykonanie piosenki
2008: Cziłała z Beverly Hills − Raferty
2008: Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek – ojciec Christobala
2008: Wyspa dinozaura 2 – Profesor
2008: Słoneczna Sonny
2008: Madagaskar 2 – Maurice
2008: Dziewczyny Cheetah 3
2008: Gwiezdny zaprzęg – Yurij
2008: Piorun – Reżyser
2008: Garfield: Festyn humoru – Ramone
2008: Mów mi Dave – Mechanik
2008: Dzwoneczek – Minister Wiosny
2008: Kung Fu Panda – Ojciec Po
2008: Kroniki Spiderwick – Arthur Spiderwick
2007: Arka Noego – Krecik
2007: Billy i Mandy: Zemsta Boogeymana – Generał Szrama
2007: Lucky Luke na Dzikim Zachodzie – William
2007: Lissi na lodzie – Feldmarszałek
2007: Zaczarowana
2007: Don Chichot
2007: Pada Shrek –
Jedna z trzech świnek
Człowiek w mieście
2007: Alvin i wiewiórki – Dave
2007: Scooby Doo i śnieżny stwór – Del
2007: Film o pszczołach – Ray Liotta
2007: Shrek Trzeci –
Kapitan Hak
Trzy świnki
2007: Na fali – Spiker
2007: Most do Terabithii – Ojciec Leslie
2007: Happy Wkręt
2006: Magiczna kostka – Newton
2006: Kacper: Szkoła postrachu
2006: Wyspa dinozaura – Profesor
2006: I Ty możesz zostać bohaterem – Złodziej Skarbu
2006: Sezon na misia – Myśliwy Shan
2006: Wpuszczony w kanał – Amerykanin w kanale
2006: Auta − Michael Schumacher
2006: Dżungla –
Wsypa
Wtyka
2006: Artur i Minimki – Tata Artura
2006: Stefan Malutki – Szczurokita
2006: Sposób na rekina – Max
2005: King Kong: Władca Atlantydy – Sykofis
2005: Roboty – Brzeszczot
2005: Madagaskar – lemur Maurice
2005: Magiczna karuzela – Sierżant Sam
2005: Charlie i fabryka czekolady – Willy Wonka
2005: Tom i Jerry: Misja na Marsa
2005: Wallace i Gromit: Klątwa Królika –
Wallace
Balcer
2004-2007: Nieidealna – Jeff Singer
2004: Król Lew 3: Hakuna Matata – Timon
2004: Ekspres polarny
2004: Wygraj randkę – Richard Levy the Shameless
2004: Barbie jako Księżniczka i Żebraczka – Preminger
2004: 7 krasnoludków - historia prawdziwa – Lustro
2004: Przygody Lisa Urwisa – Wilk
2004: Baśniowy Świat 6 – Sir Giles
2004: Pupilek – Spot / Scott
2004: Shrek 2 – Trzy świnki
2004: Legenda telewizji
2004: Iniemamocni
2004: Magiczny kamień – Profesor N. Icely
2004: Lucky Luke – Jack Dalton
2004: Gwiezdne jaja: Część I - Zemsta Świrów – Ćmok
2004: Thunderbirds – Hood
2004: Garfield –
Happy Chapman
Walter Chapman
2003: 101 Dalmatyńczyków II: Londyńska Przygoda – Pongo
2003: Kot – Kot
2003: Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd – Fegan Floop
2003: Dobry piesek – Baniak
2003: Liga najgłupszych dżentelmenów
2003: Old School: Niezaliczona
2003: Księga Dżungli 2 – M.C. Małpa
2003: Zapłata
2003: Atlantyda: Powrót Milo
2003: El Cid - legenda o mężnym rycerzu – Sancho
2003: Nawiedzony dwór – Silverman
2003: Scooby Doo i Legenda Wampira
2002: Pinokio – Lis
2002: Psy i koty
2002: Smocze wzgórze – Monte
2002: Planeta skarbów – B.E.N.
2002: Stuart Malutki 2 – Śnieżek
2002: Asterix i Obelix: Misja Kleopatra – Juliusz Cezar
2002: Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów –
Jango Fett
Komandor Klonów
Kapitan Klonów
Szturmowiec Klon
2002: Mali agenci 2: Wyspa marzeń – Fegan Floop
2001: But Manitou – Włóżmitu
2001: Spirited Away: W krainie bogów
2001: Harry Potter i Kamień Filozoficzny – Profesor Quirrell
2001: Potwory i spółka – Mike
2001: Shrek – Druga ślepa mysz / Trzy świnki
2000: 102 Dalmatyńczyki – Gaduła
2000: Grinch: Świąt nie będzie – Lou
1999: Jak Bóg Maior utracił tron w Czternaście bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego – Obi
1999: Toy Story 2
1999: Król sokołów
1999: Muppety z kosmosu
1998: Babe - świnka w mieście – Pitbull
1998: Rudolf czerwononosy Renifer – Chórki
1996: Aladyn i król złodziei – Jeden ze złodziei
1995: Dragon Ball Z: Fuzja –
Narrator,
Freezer
1995: Dragon Ball Z: Atak smoka
1995: Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy
1995: Rob Roy
1994: Księżniczka Łabędzi – Puffin
1994: Troll w Nowym Jorku – Wykonanie piosenek
1994: Władca Ksiąg
1994: Aladyn (serial) – Xerxes (seria II i III)
1993: Miasteczko Halloween – Jack Szkieleton
1992: Kometa nad doliną Muminków – Wykonanie piosenki
1992: Tom i Jerry: Wielka ucieczka
1991: Piękna i Bestia – Lech
1988: Złych czterech i Pies Huckleberry – Dinky
1988: Scooby Doo i Oporny Wilkołak
1986: Asterix w Brytanii – Galix
1985: 13 demonów Scooby Doo
1982: Królik Bugs: 1001 króliczych opowiastek
1979: Scooby Doo podbija Hollywood
1977: Przygody Kubusia Puchatka – Wykonanie piosenek
1976: Dwanaście prac Asteriksa
1968: Asterix i Kleopatra
1967: Asterix Gall – Kaligula Minus
1966: Człowiek zwany Flintstonem
1964: Mary Poppins – Pan Dawes Sr. / Bert
1955: Zakochany kundel
Seriale
2011: Scooby Doo i brygada detektywów – Tata Freda
2011: Pora na przygodę!
2010: Kapitan Biceps –
Kapitan Biceps,
Elmer
2010: Geronimo Stilton – Łachudra
2010: Roztańczona Angelina: Nowe kroki – Pan Maurycy
2010: Superszpiedzy – Gus (odc. 7)
2010: Zafalowani – Kahuna
2010: Kick strach się bać – Ojciec Kicka
2010: True Jackson – Oscar
2010: Ja w kapeli – Barry Roca
2010: K9 – Generał z 2611 roku w przyszłości
2008: Batman: Odważni i bezwzględni –
Black Manta,
Jason Blood / Etrigan,
Fun Haus,
Sinestro
2007-2008: Czarodzieje z Waverly Place
2007: Tommy Zoom – Trutek
2007: Zajączkowo
2007: Fineasz i Ferb – dr Heinz Dundersztyc
2006: Ruby Gloom – Poe
2006: Power Rangers Mistyczna Moc –
Toby
Morticon
Phineas
2006: Kudłaty i Scooby Doo na tropie –
Szef kuchni - Francoise (odc. 6)
Prezenter teleturnieju (odc. 7)
2006: Klaun Kiri – Klaun Kiri
2006: Yin Yang Yo! – Mistrz Panda Yo
2006: Wiewiórek – Leon
2006: Kapitan Flamingo – Narrator (II seria)
2006: Team Galaxy - kosmiczne przygody galaktycznej drużyny –
Pan Fitch (odc. 14-39)
Munellin (odc. 14)
Rex III (odc. 16)
Herb (odc. 17)
Intergalaktyczny Łowca Obcych (odc. 1Cool
Król Fongrelitów (odc. 20)
Romuloid (odc. 24, 26)
Komandor Smith (odc. 24-26)
Łowca (odc. 2Cool
Figler (odc. 30)
Pompadur (odc. 31)
Simian 6 (odc. 37)
2005: Nie ma to jak hotel – Arwin Hawkhauser
2005: Ben 10 –
Jonah Melville (odc. 3)
Howell Wayneright (odc. 11)
Główny pomocnik wielkiego kleszcza (odc. 15)
Sublimino (odc. 27)
Dzwonek (odc. 30)
2005: Johnny Test – Duke
2005: Mój partner z sali gimnastycznej jest małpą –
Windsor Goryl
Lew (odc. 14)
2005: Podwójne Życie Jagody Lee – Loki (I seria)
2005: Transformerzy: Cybertron – Red Alert, Wing Saber
2005: Ufolągi – Dinko
2004-2006: Liga Sprawiedliwych Bez Granic –
Atom/Ray Palmer (Mroczne Serce)
Mongul (Dla człowieka, który ma wszystko)
Demos
Kapitan Bumerang
Deadman (Boston Brand) (Prosto do celu)
Sinestro
Złodziej Cień (Zamierzchłe czasy)
Hath-Set (Zamierzchłe czasy)
Meteopata
2004: Atomowa Betty - Antoine Lucci – reżyser
2004: Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster – Chudy
2004: Transformerzy: Wojna o Energon –
Superion Maximus
Wing Saber
2003-2005: Młodzi Tytani –
Szybki (odc. 38-39)
Katarou (odc. 43)
Strażnik jaskini (odc. 43)
Bob (odc. 44)
See-More (odc. 49)
2003-2005: Kaczor Dodgers
2003-2006: Świat Raven – Viktor Baxter
2003-2004: Megas XLR – V'arsin (odc. 10)
2003: JoJo z cyrku – Tata JoJo
2002-2006: Jimmy Neutron: mały geniusz – Sam
2002-2003: Ozzy i Drix – śpiew piosenki
2002-2003: He-Man i Władcy Wszechświata – Szkieletor
2002: Mistrzowie kaijudo – George
2002: Kryptonim: Klan na drzewie –
Superdent
Robin Chudł (N.A.G.R.O.D.A.)
Dyrektor Kwasbraten (P.R.Z.E.R.W.A., W.I.A.D.O.M.O.Ś.Ć.)
Brat de Spinaccio (S.Z.P.I.N.A.K.)
2002: Kim Kolwiek – Monty Fisk
2001-2004: Samuraj Jack –
Naukowiec (odc. 1Cool
Skalecznik (odc. 21)
2001-2002: Cafe Myszka
2000-2002: Owca w Wielkim Mieście
2000: Królowie i królowe – Król Naj-Naj
2000: Błyśnij-błyskula – Dogsby
1999-2002: Chojrak - tchórzliwy pies –
Katz,
Jan Prusak
1999-2001: Batman przyszłości
1999-2000: Mike, Lu i Og – Wendel
1999: Nieustraszeni ratownicy
1998-2004: Atomówki - Walka przed Gwiazdką
1998-1999: Nowe przygody rodziny Addamsów – Mike
1998-1999: Szalony Jack, pirat
1996-1997: Walter Melon – Zły
1998: Księżniczka Sissi – Franciszek Józef von Habsburg-Lathringen
1998: Eerie, Indiana: Inny wymiar
1997-1998: Przygody Olivera Twista
1997-1998: Dzielne żółwie: Następna mutacja – Raphael
1997: Myszorki na prerii – Rudas
1997-2004: Johnny Bravo
1997-1999: Krowa i Kurczak – Kurczak
1996-1997: Prawdziwe przygody Jonny'ego Questa
1995-1997: Freakazoid!
1995-1996: Maska – Sir Andrew
1995: Hutch Miodowe Serce
1994-1998: Świat według Ludwiczka – Andy Anderson
1994-1998: Spider-man –
Herbert Landon
Mordo
Abraham Whistler
Kapitan Ameryka
Reed Richards
1994-1996: Fantastyczna Czwórka
1992: W 80 marzeń dookoła świata
1991-1992: Eerie, Indiana
1990: Pinokio
1990: Piotruś Pan i piraci – Maison
1988-1994: Garfield i przyjaciele – Roy
1988-1991: Szczeniak zwany Scooby Doo – Dave
1987-1988: Diplodo – Dziurkacz
1985-1991: Gumisie (nowa wersja dubbingu) – Nogum (odc. Jak się bawić to się bawić)
1985-1988: M.A.S.K.
1984-1987: Łebski Harry
1984-1985: Wesoła siódemka – Łoś Jelonek
1984-1985: Tęczowa kraina – Toczek
1983-1987: Fraglesy
1983: Dookoła świata z Willym Foggiem – Inspektor Dics
1972-1973: Nowy Scooby Doo
1968-1969: Odlotowe wyścigi
Gry komputerowe
2010: Arcania: Gothic 4 - Gerrick,Gilthar,Ogtar
2009: Dragon Age: Początek
2009: Uncharted 2: Among Thieves – Harry Flynn
2008: Assassin's Creed – Robert de Sablé
2008: So Blonde: Blondynka w opałach – Naukowiec
2008: Quantum of Solace – Tanner
2008: Mass Effect – Barla Von
2005: Brothers in Arms: Road to Hill 30 – Greg "Mac" Hassay[/b]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.dubbing.fora.pl Strona Główna -> FORUM PRZENIESIONE! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin