Blacky
Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Pakość
|
Wysłany: Sob Lut 12, 2011 7:33 pm Temat postu: Wojciech Paszkowski |
|
|
Wojciech Paszkowski (ur. 28 lutego 1960 w Warszawie) – polski aktor i reżyser teatralny, dubbingowy i filmowy. Absolwent warszawskiej PWST.
W roku 1985 debiut sceniczny w Złym zachowaniu w choreografii Janusza Józefowicza i reżyserii Andrzeja Strzeleckiego, Widok z mostu Arthura Millera w reżyserii Władysława Kowalskiego grany w warszawskim Teatrze Powszechnym.
Od 1987 związany z Teatrem Rampa, gdzie brał udział we wszystkich premierach. Od 2000 roku stale współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie gra w musicalach Piotruś Pan w reżyserii Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy role Pana Darlinga i Kapitana Haka, w Crazy for You w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego i choreografii Janusza Józefowicza rolę Zanglera, w musicalu Grease w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego rolę Vincent'a Fontaine, w przedstawieniu reżyserowanym przez Olafa Lubaszenko Pięciu Braci Moe rolę Eat Moe, w przedstawieniu Cohen w reżyserii Krzysztofa Zalewskiego, w Kotach rolę Bywalca, Gusa i Karmazyna, w Tańcu Wampirów rolę Chagala, w musicalu Akademia Pana Kleksa w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego rolę Profesora Kleksa oraz w ostatniej premierze Romy – Upiór w Operze – rolę Buqueta i Licytatora. Wielokrotnie występował w koncertach galowych Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Poza działalnością teatralną ma na swoim koncie wiele ról w dubbingu m.in. Mike Wazowski w filmie Walta Disneya Potwory i spółka, w filmie Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Madagaskar, Alvin i wiewiórki, Gwiezdne wojny: Atak klonów, Psy i koty, Stuart Malutki, wciela się także w postać Timona w trzeciej części Króla Lwa i Wallace'a w filmie Wallace i Gromit: Klątwa królika. Możemy go także usłyszeć w wielu serialach animowanych, m.in. na MiniMini, Cartoon Network, Disney Channel. Zajmuje się także reżyserią dubbingu, ma na swoim koncie takie hity jak Cziłała z Beverly Hills czy Odlot.
Na stale współpracuje z Dziennikiem Telewizyjnym Jacka Fedorowicza, grał w serialach TVP Klan, M jak miłość, Plebania, Mrok, Faceci do wzięcia i TVN Król przedmieścia. Zagrał kosmitę Mundka w trzech próbnych odcinkach serialu komediowego Kosmici, ale Polsat zrezygnował z kontynuowania emisji.
Role teatralne
"My Fair Lady" Teatr Wielki ŁÓDŹ jako Henry Higgins
"Upiór w operze" jako Buquet/Licytator
"Taniec Wampirów" jako Chagal
"Akademia Pana Kleksa" jako Kleks
"Koty" jako Bywalec/Gus/Karmazyn
"Piotruś Pan" jako Kapitan Hak
"Crazy For You"
"Panna Tutli Putli"
"Grease" jako Vincent Fontaine
"Pięciu Braci Moe" jako Eat Moe
Reżyseria dubbingu
2011: Cziłała z Beverly Hills 2
2010: Zaplątani
2010: Metamorfoza
2010: Zafalowani
2010: Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga
2010: Alicja w Krainie Czarów
2009: Księżniczka i żaba
2009: Załoga G
2009: Odlot
2009: K9
2009: Słoneczna Sonny
2008: Cziłała z Beverly Hills
2008: Dziewczyny Cheetah 3
2008: Gwiezdny zaprzęg
2007-2008: Czarodzieje z Waverly Place
2006-2008: Wymiennicy
1991-1999: Doug Zabawny
Dubbing Filmy
2011: Miś Yogi
2011: Rango – Rango
2011: Cziłała z Beverly Hills 2 – Komentator męski
2011: Scooby Doo i brygada detektywów – Tata Freda
2010: Potwory kontra Obcy: Dynie-mutanty z kosmosu – Pr. Karaluch
2010: Kung Fu Panda: Święta, święta i Po – Ojciec Po
2010: Shrek ma wielkie oczy – Sumienie
2010: Madagwiazdka – Maurice
2010: Shrek Forever
2010: Disco robaczki
2010: Przyjaciel świętego Mikołaja
2010: Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga
2010: Psy i koty: Odwet Kitty – Pan Tinkles
2010: Niania i wielkie bum – Blenkinsop
2010: Alicja w Krainie Czarów – Narrator
2009: Księżniczka i żaba − dr Facilier
2009: Odlot − Alfa
2009: Załoga G – Dyrektor FBI
2009: Potwory kontra Obcy − Doktor Karaluch
2008: Opowieści na dobranoc − Kendall Duncan / Wykonanie piosenki
2008: Cziłała z Beverly Hills − Raferty
2008: Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek – ojciec Christobala
2008: Wyspa dinozaura 2 – Profesor
2008: Słoneczna Sonny
2008: Madagaskar 2 – Maurice
2008: Dziewczyny Cheetah 3
2008: Gwiezdny zaprzęg – Yurij
2008: Piorun – Reżyser
2008: Garfield: Festyn humoru – Ramone
2008: Mów mi Dave – Mechanik
2008: Dzwoneczek – Minister Wiosny
2008: Kung Fu Panda – Ojciec Po
2008: Kroniki Spiderwick – Arthur Spiderwick
2007: Arka Noego – Krecik
2007: Billy i Mandy: Zemsta Boogeymana – Generał Szrama
2007: Lucky Luke na Dzikim Zachodzie – William
2007: Lissi na lodzie – Feldmarszałek
2007: Zaczarowana
2007: Don Chichot
2007: Pada Shrek –
Jedna z trzech świnek
Człowiek w mieście
2007: Alvin i wiewiórki – Dave
2007: Scooby Doo i śnieżny stwór – Del
2007: Film o pszczołach – Ray Liotta
2007: Shrek Trzeci –
Kapitan Hak
Trzy świnki
2007: Na fali – Spiker
2007: Most do Terabithii – Ojciec Leslie
2007: Happy Wkręt
2006: Magiczna kostka – Newton
2006: Kacper: Szkoła postrachu
2006: Wyspa dinozaura – Profesor
2006: I Ty możesz zostać bohaterem – Złodziej Skarbu
2006: Sezon na misia – Myśliwy Shan
2006: Wpuszczony w kanał – Amerykanin w kanale
2006: Auta − Michael Schumacher
2006: Dżungla –
Wsypa
Wtyka
2006: Artur i Minimki – Tata Artura
2006: Stefan Malutki – Szczurokita
2006: Sposób na rekina – Max
2005: King Kong: Władca Atlantydy – Sykofis
2005: Roboty – Brzeszczot
2005: Madagaskar – lemur Maurice
2005: Magiczna karuzela – Sierżant Sam
2005: Charlie i fabryka czekolady – Willy Wonka
2005: Tom i Jerry: Misja na Marsa
2005: Wallace i Gromit: Klątwa Królika –
Wallace
Balcer
2004-2007: Nieidealna – Jeff Singer
2004: Król Lew 3: Hakuna Matata – Timon
2004: Ekspres polarny
2004: Wygraj randkę – Richard Levy the Shameless
2004: Barbie jako Księżniczka i Żebraczka – Preminger
2004: 7 krasnoludków - historia prawdziwa – Lustro
2004: Przygody Lisa Urwisa – Wilk
2004: Baśniowy Świat 6 – Sir Giles
2004: Pupilek – Spot / Scott
2004: Shrek 2 – Trzy świnki
2004: Legenda telewizji
2004: Iniemamocni
2004: Magiczny kamień – Profesor N. Icely
2004: Lucky Luke – Jack Dalton
2004: Gwiezdne jaja: Część I - Zemsta Świrów – Ćmok
2004: Thunderbirds – Hood
2004: Garfield –
Happy Chapman
Walter Chapman
2003: 101 Dalmatyńczyków II: Londyńska Przygoda – Pongo
2003: Kot – Kot
2003: Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd – Fegan Floop
2003: Dobry piesek – Baniak
2003: Liga najgłupszych dżentelmenów
2003: Old School: Niezaliczona
2003: Księga Dżungli 2 – M.C. Małpa
2003: Zapłata
2003: Atlantyda: Powrót Milo
2003: El Cid - legenda o mężnym rycerzu – Sancho
2003: Nawiedzony dwór – Silverman
2003: Scooby Doo i Legenda Wampira
2002: Pinokio – Lis
2002: Psy i koty
2002: Smocze wzgórze – Monte
2002: Planeta skarbów – B.E.N.
2002: Stuart Malutki 2 – Śnieżek
2002: Asterix i Obelix: Misja Kleopatra – Juliusz Cezar
2002: Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów –
Jango Fett
Komandor Klonów
Kapitan Klonów
Szturmowiec Klon
2002: Mali agenci 2: Wyspa marzeń – Fegan Floop
2001: But Manitou – Włóżmitu
2001: Spirited Away: W krainie bogów
2001: Harry Potter i Kamień Filozoficzny – Profesor Quirrell
2001: Potwory i spółka – Mike
2001: Shrek – Druga ślepa mysz / Trzy świnki
2000: 102 Dalmatyńczyki – Gaduła
2000: Grinch: Świąt nie będzie – Lou
1999: Jak Bóg Maior utracił tron w Czternaście bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego – Obi
1999: Toy Story 2
1999: Król sokołów
1999: Muppety z kosmosu
1998: Babe - świnka w mieście – Pitbull
1998: Rudolf czerwononosy Renifer – Chórki
1996: Aladyn i król złodziei – Jeden ze złodziei
1995: Dragon Ball Z: Fuzja –
Narrator,
Freezer
1995: Dragon Ball Z: Atak smoka
1995: Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy
1995: Rob Roy
1994: Księżniczka Łabędzi – Puffin
1994: Troll w Nowym Jorku – Wykonanie piosenek
1994: Władca Ksiąg
1994: Aladyn (serial) – Xerxes (seria II i III)
1993: Miasteczko Halloween – Jack Szkieleton
1992: Kometa nad doliną Muminków – Wykonanie piosenki
1992: Tom i Jerry: Wielka ucieczka
1991: Piękna i Bestia – Lech
1988: Złych czterech i Pies Huckleberry – Dinky
1988: Scooby Doo i Oporny Wilkołak
1986: Asterix w Brytanii – Galix
1985: 13 demonów Scooby Doo
1982: Królik Bugs: 1001 króliczych opowiastek
1979: Scooby Doo podbija Hollywood
1977: Przygody Kubusia Puchatka – Wykonanie piosenek
1976: Dwanaście prac Asteriksa
1968: Asterix i Kleopatra
1967: Asterix Gall – Kaligula Minus
1966: Człowiek zwany Flintstonem
1964: Mary Poppins – Pan Dawes Sr. / Bert
1955: Zakochany kundel
Seriale
2011: Scooby Doo i brygada detektywów – Tata Freda
2011: Pora na przygodę!
2010: Kapitan Biceps –
Kapitan Biceps,
Elmer
2010: Geronimo Stilton – Łachudra
2010: Roztańczona Angelina: Nowe kroki – Pan Maurycy
2010: Superszpiedzy – Gus (odc. 7)
2010: Zafalowani – Kahuna
2010: Kick strach się bać – Ojciec Kicka
2010: True Jackson – Oscar
2010: Ja w kapeli – Barry Roca
2010: K9 – Generał z 2611 roku w przyszłości
2008: Batman: Odważni i bezwzględni –
Black Manta,
Jason Blood / Etrigan,
Fun Haus,
Sinestro
2007-2008: Czarodzieje z Waverly Place
2007: Tommy Zoom – Trutek
2007: Zajączkowo
2007: Fineasz i Ferb – dr Heinz Dundersztyc
2006: Ruby Gloom – Poe
2006: Power Rangers Mistyczna Moc –
Toby
Morticon
Phineas
2006: Kudłaty i Scooby Doo na tropie –
Szef kuchni - Francoise (odc. 6)
Prezenter teleturnieju (odc. 7)
2006: Klaun Kiri – Klaun Kiri
2006: Yin Yang Yo! – Mistrz Panda Yo
2006: Wiewiórek – Leon
2006: Kapitan Flamingo – Narrator (II seria)
2006: Team Galaxy - kosmiczne przygody galaktycznej drużyny –
Pan Fitch (odc. 14-39)
Munellin (odc. 14)
Rex III (odc. 16)
Herb (odc. 17)
Intergalaktyczny Łowca Obcych (odc. 1
Król Fongrelitów (odc. 20)
Romuloid (odc. 24, 26)
Komandor Smith (odc. 24-26)
Łowca (odc. 2
Figler (odc. 30)
Pompadur (odc. 31)
Simian 6 (odc. 37)
2005: Nie ma to jak hotel – Arwin Hawkhauser
2005: Ben 10 –
Jonah Melville (odc. 3)
Howell Wayneright (odc. 11)
Główny pomocnik wielkiego kleszcza (odc. 15)
Sublimino (odc. 27)
Dzwonek (odc. 30)
2005: Johnny Test – Duke
2005: Mój partner z sali gimnastycznej jest małpą –
Windsor Goryl
Lew (odc. 14)
2005: Podwójne Życie Jagody Lee – Loki (I seria)
2005: Transformerzy: Cybertron – Red Alert, Wing Saber
2005: Ufolągi – Dinko
2004-2006: Liga Sprawiedliwych Bez Granic –
Atom/Ray Palmer (Mroczne Serce)
Mongul (Dla człowieka, który ma wszystko)
Demos
Kapitan Bumerang
Deadman (Boston Brand) (Prosto do celu)
Sinestro
Złodziej Cień (Zamierzchłe czasy)
Hath-Set (Zamierzchłe czasy)
Meteopata
2004: Atomowa Betty - Antoine Lucci – reżyser
2004: Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster – Chudy
2004: Transformerzy: Wojna o Energon –
Superion Maximus
Wing Saber
2003-2005: Młodzi Tytani –
Szybki (odc. 38-39)
Katarou (odc. 43)
Strażnik jaskini (odc. 43)
Bob (odc. 44)
See-More (odc. 49)
2003-2005: Kaczor Dodgers
2003-2006: Świat Raven – Viktor Baxter
2003-2004: Megas XLR – V'arsin (odc. 10)
2003: JoJo z cyrku – Tata JoJo
2002-2006: Jimmy Neutron: mały geniusz – Sam
2002-2003: Ozzy i Drix – śpiew piosenki
2002-2003: He-Man i Władcy Wszechświata – Szkieletor
2002: Mistrzowie kaijudo – George
2002: Kryptonim: Klan na drzewie –
Superdent
Robin Chudł (N.A.G.R.O.D.A.)
Dyrektor Kwasbraten (P.R.Z.E.R.W.A., W.I.A.D.O.M.O.Ś.Ć.)
Brat de Spinaccio (S.Z.P.I.N.A.K.)
2002: Kim Kolwiek – Monty Fisk
2001-2004: Samuraj Jack –
Naukowiec (odc. 1
Skalecznik (odc. 21)
2001-2002: Cafe Myszka
2000-2002: Owca w Wielkim Mieście
2000: Królowie i królowe – Król Naj-Naj
2000: Błyśnij-błyskula – Dogsby
1999-2002: Chojrak - tchórzliwy pies –
Katz,
Jan Prusak
1999-2001: Batman przyszłości
1999-2000: Mike, Lu i Og – Wendel
1999: Nieustraszeni ratownicy
1998-2004: Atomówki - Walka przed Gwiazdką
1998-1999: Nowe przygody rodziny Addamsów – Mike
1998-1999: Szalony Jack, pirat
1996-1997: Walter Melon – Zły
1998: Księżniczka Sissi – Franciszek Józef von Habsburg-Lathringen
1998: Eerie, Indiana: Inny wymiar
1997-1998: Przygody Olivera Twista
1997-1998: Dzielne żółwie: Następna mutacja – Raphael
1997: Myszorki na prerii – Rudas
1997-2004: Johnny Bravo
1997-1999: Krowa i Kurczak – Kurczak
1996-1997: Prawdziwe przygody Jonny'ego Questa
1995-1997: Freakazoid!
1995-1996: Maska – Sir Andrew
1995: Hutch Miodowe Serce
1994-1998: Świat według Ludwiczka – Andy Anderson
1994-1998: Spider-man –
Herbert Landon
Mordo
Abraham Whistler
Kapitan Ameryka
Reed Richards
1994-1996: Fantastyczna Czwórka
1992: W 80 marzeń dookoła świata
1991-1992: Eerie, Indiana
1990: Pinokio
1990: Piotruś Pan i piraci – Maison
1988-1994: Garfield i przyjaciele – Roy
1988-1991: Szczeniak zwany Scooby Doo – Dave
1987-1988: Diplodo – Dziurkacz
1985-1991: Gumisie (nowa wersja dubbingu) – Nogum (odc. Jak się bawić to się bawić)
1985-1988: M.A.S.K.
1984-1987: Łebski Harry
1984-1985: Wesoła siódemka – Łoś Jelonek
1984-1985: Tęczowa kraina – Toczek
1983-1987: Fraglesy
1983: Dookoła świata z Willym Foggiem – Inspektor Dics
1972-1973: Nowy Scooby Doo
1968-1969: Odlotowe wyścigi
Gry komputerowe
2010: Arcania: Gothic 4 - Gerrick,Gilthar,Ogtar
2009: Dragon Age: Początek
2009: Uncharted 2: Among Thieves – Harry Flynn
2008: Assassin's Creed – Robert de Sablé
2008: So Blonde: Blondynka w opałach – Naukowiec
2008: Quantum of Solace – Tanner
2008: Mass Effect – Barla Von
2005: Brothers in Arms: Road to Hill 30 – Greg "Mac" Hassay[/b]
Post został pochwalony 0 razy
|
|